Jak kupić stół do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była wysoce atrakcyjna?

Każdy kto zamierza prowadzić własny gabinet masażu winien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim działać przez wiele lat i jest on potrzebnym wyposażeniem, wykorzystywany każdego dnia. Aby nabyć dobre stoły do masażu, muszą posiadać one prawidłową formę i parametry odpowiadające zarówno rehabilitantom jak również pacjentom. Każdy spośród nich ma wady jak i plusy zatem jego nabycie powinno być przemyślany. Im większe umiejętności fizjoterapeuty, tym stół do masażu będzie musiał spełnić pewne warunki. Na wstępie winniśmy określić, gdzie będziemy pracować. Jeżeli tylko w naszym gabinecie, to należy zakupić stół do masażu stacjonarny. Waga stołu w tym wypadku nie jest dosyć ważna. Powinno się tutaj zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w klinice pracuje więcej niż jeden fizjoterapeuta. Stoły do masażu przenośne muszą odznaczać się przede wszystkim małą wagą. Twoi pacjenci nie zawsze będą mieszkać w domu jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro.

Zatem jego ciężar jest tutaj niezwykle ważna. Ważne jest abyś mógł też złożyć stoły do masażu, włożyć w wygodną torbę i prosto przewieźć do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na układ. Stoły ciężkie będą wyjątkowo trwałe i wygodne, natomiast będzie nam je trudno przewieźć. Dlatego nabywając odpowiedni model mobilny winniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu zrobione z drewna czy aluminiowe?
Aluminium jest o jakiś 10% lżejsze, zatem takie stoły będą świetnie sprawdzały się w terenie. Są one też odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego rehabilitacja możemy pozostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu wykonane z drewna najczęściej możemy napotkać w SPA. Posiadają piękny, ponadczasowy wygląda, który doskonale wpasuje się w pomieszczenie eleganckie, lecz też i klasyczne. Ich jedynym minusem jest całkiem spora waga. Dlatego wynoszenie go z gabinetu do innego miejsca może sprawić trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na wstępie należy mieć na uwadze, że możemy wyróżnić trzy podstawowe regulacje. Ręczna, która jest najmniej wygodna, jednak stoły są znacznie tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, który znajduje się albo za oparciem, albo jest w formie przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja elektryczna. Jest ona niesamowicie łatwa, jednak także najdroższa. Dzięki niej potrafisz łatwo regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Dużą cechą jest również możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z istotniejszych kwestii. Pamiętajmy o jednej myśli im dłuży stół do masażu tym lepiej. Normalnie mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość powinna być również wygodna dla użytkownika, aby swobodnie na nim leżał także w momencie zabiegu nie przesuwał się na boki. Stoły do masażu są w kilku konfiguracjach. Jest ich na rynku sporo. Zatem nasz wybór winien być dobrze przemyślany.