Jak właściwie dobrać stół stacjonarny do rehabilitacji, aby spełniał nasze wymagania.

Stół stacjonarny do masażu to najbardziej pożądane wyposażenie w pracy rehabilitantów. Wykorzystywane są zwłaszcza w ciągu rehabilitacji po operacjach. Możemy na nich wykonać zabiegi terapeutyczne z zakresu terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak wyselekcjonowac taki, jaki będzie niezmiernie nam odpowiadał i jaki będzie przystosowany do rodzaju wykonywanych sesji. Warto zatem poznać atuty i wady, które ma stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym wstępie należy ustalić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie wyłącznie w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się go transportować do odbiorców.
Możemy tu wyróżnić dwie podstawowe kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na pewno cięższy, posiada więcej funkcji. Natomiast jest on o wiele bardziej komfortowy dla chorego i rehabilitanta. Jeśli pracujesz tylko stacjonarnie będzie to najtrafniejszy wybór.
  • mobilny stół do masażu – jest na pewno lżejszy, mniej wygodny dla chorego. Posiada na wyposażeniu kółka, dzięki którym szybko możesz go przesuwać i jest trochę mniej stabilny. Stoły przenośne, świetnie sprawdzają się w wypadku fizjoterapeutów, jacy prowadzą terapie w domu.

Stół stacjonarny do masażu powinien posiadać również możliwość regulacji wysokości. Jest to niesamowicie istotne w wypadku rehabilitanta, jaki musi posiadać dobrze wyregulowaną wysokość do pracy z pacjentem. Skutkuje to na zdrowszą jakość pracy, lecz jednocześnie na skuteczniejszą pracę z klientem.
Możemy tu wyróżnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najpopularniejszy model stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości rozgrywa się za pomocą specjalnej korby, jaka zwykle położona jest z tyłu urządzenia. W momencie pracy bardzo ciężko jest zmienić wysokość i położenie chorego. Zatem jest on mało polecany do nowych gabinetów fizjoterapeutycznych.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Ma on dodatkowe hydrauliczne siłowniki i po ich wciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego rodzaje stołu jest w pewnym określeniu „ kompromisem” dla chorego i fizjoterapeuty.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one głownie nabywane przez kliniki i nowoczesne gabinety. Cieszą się dużym zaciekawieniem. Za pomocą pilota umożliwia na bezpośrednią i błyskawiczną regulację wysokości stołu. Możemy ją także łatwo obniżać w momencie pracy z klientem bez najmniejszego problemu. To jaki stół stacjonarny do masażu kupimy uzależnione jest także od ceny, którą mamy. Dużo z nich umiemy kupić w podstawowej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak i obiciem. Materiały użyte w podstawowej wersji są mniej wytrzymałe i ich gama odcieni jest dużo mniejsza. Jak możemy zobaczyć wybór jest rzeczywiście duży. Najkorzystniej jeśli dobierzemy taki, który zaspokoi nasze wymagania. Praca dla nas i pacjenta będzie przyjemna.