Aparaty do fizykoterapii jak nabyć najlepsze do naszego gabinetu w wyjątkowych cenach?

Na samym wstępie należy opisać czym jest fizykoterapii. Jest to rodzaj rehabilitacji medycznej, która korzysta działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była wydajna należy mieć profesjonalne urządzenia do fizykoterapii, które wspomogą leczenie kontuzji lub innych urazów. Aparaty do fizykoterapii https://med-store.pl/fizykoterapia/40 ułatwią nam nie tylko zredukować dyskomfort, jednak jednocześnie w szybki sposób przywrócić formę fizyczną. Zabiegi ze względu na sposób użytego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy rozbić na:

  • Aparaty do fizykoterapii stosujące wiązki lasera. Użytkowane są zazwyczaj, by zmniejszyć dolegliwości bólowe po zerwaniach ścięgna czy kontuzjach. Naświetlanie laserem bardzo korzystnie działa na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub leczenia bóli reumatoidalnych. Laser adresowany jest wprost na bolesne miejsce. Pacjent dostaje do ochrony wzroku dedykowane okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii takie jak pole magnetyczne. Stosowane tu pole magnetyczne jest niewielkiej częstotliwości. Czas zabiegu to około 30 minut. Używany jest przeważnie w rehabilitacji po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Wpływa dobrze na nasz system odpornościowy także działa na zmniejszenie dyskomfortu. Klient kładzie się na leżance, nad którą prowadzony jest profesjonalny talerz w kształtach kołowych czy płytek. W czasie zabiegu pacjent nic nie odczuwa.
  • Sprzęt do fizykoterapii który jest też wykorzystywany poprzez zastosowanie prądu galwanicznego. W czasie zabiegu diody przykładane są na bolących miejscach u chorego. Muszą one być położone na wilgotnym podłożu, by zwiększyć przechodzenie prądu. Stosowany prąd to około 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Stosowana jest przeważnie do leczenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Działa ona też na obniżenie stanów zapalnych w układzie. Czas zabiegu to około 15 minut, w czasie jakiego klient odczuwa lekkie mrowienie. Po samym zabiegu może wystąpić rumień, jaki w ciągu kilkunastu godzin znika.
  • Aparaty do fizykoterapii, które wykorzystują ultradźwięki. To szczególna głowica, którą przykłada się do ciała chorego. Ultradźwięki są używane na skórze za pomocą specjalistycznej głowicy, która funkcjonuje z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem potocznie zwane krioterapią. Temperatura wykorzystywana w czasie tego zabiegu to choćby -176 stopni Celsjusza. Wykorzystywane może być zimne powietrze lub azot. Tego typu sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zmniejszyć odczucia bólowe oraz zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane zazwyczaj Sollux. Stosuje on lampę z promieniowaniem podczerwonym, która naświetla dane miejsca na ciele. Czas trwania zabiegu to około 15 minut. Tego typu urządzenia do fizykoterapii doskonale sprawdzają się przy problemach skórnych, naświetlaniu zatok również w okresie leczenia rozmaitego typu skręceń.

Jak zauważamy sprzęt do fizykoterapii pełni ogromną rolę w profesjonalnym oraz szybkim leczeniu. Dlatego wyposażając swój gabinet winniśmy zakupić aparaty do fizykoterapii świetnej jakości, jaki nam i pacjentom będą służyły poprzez lata.