Kontakt

Adres:

ul. Warszawska 1/3,
66-400 Gorzów Wielkopolski

Zadzwoń do Nas !

538 405 425

E-mail:

info@plusbausk.com

Więźby dachowe

Więźba prefabrykowana – czym się charakteryzuje?

Alternatywą dla tradycyjnej więźby jest konstrukcja w całości przygotowywana z drewna suszonego i struganego KVH lub klejonego BSH. Więźbę z takiego drewna wykonuje się nie na placu budowy, lecz w fabryce, z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn sterowanych cyfrowo i pod nadzorem pracowników znających oprogramowanie i mających uprawnienia konstrukcyjne.
Elementy o smukłym przekroju – małej szerokości i dużej wysokości – układa się na specjalnych stołach-szablonach i scala płytkami kolczastymi lub kolczasto-gwoździowanymi. Płytki są z blachy stalowej z wytłoczonymi kolcami o długości 8-20 mm. Po wciśnięciu (pod naciskiem prasy około 30 ton) w ułożone do siebie doczołowo elementy drewniane (o grubości 45, 50 albo 60 mm) płytki łączą się ze sobą mocno i trwale. W ten sposób powstają tzw. wiązary, których kształt jest indywidualnie dopasowany do połaci dachu.

Takie gotowe moduły pakowane są w pakiety i przewożone na plac budowy. Ich montaż przebiega szybko i sprawnie. Zastosowanie więźby prefabrykowanej gwarantuje najwyższą precyzję i estetykę połączenia wszystkich elementów ze sobą.